Stáva sa vám, že sa ráno prebúdzate s bolesťou v ramenách alebo za krkom? Prevaľujete sa v noci a hľadáte pohodlnú polohu? Je pravdepodobné, že na vine je vaš matrac!

Ak hľadáte odpoveď na Vaše boľavý chrbát alebo skrátka chcete mať istotu, že spíte zdravo, stavte na matraci ortopedickú. Tá poskytuje vysoký spánkový komfort a umožňuje pohodlný odpočinok v akejkoľvek polohe

Prinášame 5 dôvodov, prečo staviť na ortopedický matrac

1.DÔVOD – ERGONOMICKÉ ZÓNY

Koľko má vaš matrac ergonomických (anatomických) zón? Len jednu? Tak to je málo! K zdravému a pohodlnému spánku stačí sedem anatomických zón. Spánok na sedemzónové matraci by mal vyhovovať aj osobám, ktoré trpia problémami s pohybovým ústrojím.Každá časť tela vyžaduje inú tvrdosť matraca, najväčší tlak je v bedrovej oblasti a v oblasti ramien, najmenší potom u chodidiel a hlavy. Výrobcovia matracov to rieši tak, že ložnú plochu rozdelí do niekoľkých zón z rôzne tuhých pien. Najviac zaťažené oblasti sú najtuhšej (bedra, bedrá), ostatné sú mäkšie.

2. DÔVOD  – ROZLOŽENIE TLAKU

V prípade nesprávneho rozloženie váhy zostáva tlak na kĺboch a svaloch, preto si telo takmer vôbec oddýchne. Preto sa často stáva, že ľudia ráno vstávajú s bolesťami kríža, chrbta, kĺbov alebo šije a nemajú vôbec pocit, že by ich spánok osviežil. Ortopedické matrace rešpektujú váhu aj krivky ľudského tela a snažia sa mu prispôsobiť. Ortopedické matrace obsahujú materiály, ktoré sú mäkké aj tuhé zároveň. Mäkkosť tak poskytuje telu dostatočné pohodlie, pričom optimálnu tvrdosť zaručuje, že telo bude aj počas spánku podopreté do anatomicky správnej polohy.

3. DÔVOD – POCIT BEZTIAŽE

Ortopedické matrace majú jedinečné odľahčujúce vlastnosti, a zároveň zachovávajú maximálnu podporu tela – prinášajú tak hlboký a pokojný spánok, čím pomáhajú predchádzať a mierniť pohybové, svalové a kĺbové bolesti. Unikátny materiály dokonale obtekajú a podopierajú telo tak, že nedochádza k spätnému protitlaku na kĺby, na chrbticu a prináša tak maximálnu úľavu. Pri zaľahnutie pomáhajú ortopedické matrace navodiť Vášmu telu veľmi príjemný pocit “stavu beztiaže”.

4. DÔVOD – KVALITNÉ SPRACOVANIE (poťah a úchyty)

Poťahy sú prešité s výplňou z tzv. Dutého vlákna. Všetky poťahy sú snímateľné s možnosťou prania alebo chemického čistenia. Poťahy sú vyrobené z dvoch samostatných polovíc spojených zdrhovadlom po celom obvode matraca. Toto prevedenie poťahu umožní jeho jednoduchú údržbu. Poťahy sú prešité s výplňou z tzv. Dutého vlákna. Všetky poťahy sú snímateľné s možnosťou prania alebo chemického čistenia. Poťahy sú vyrobené z dvoch samostatných polovíc spojených zdrhovadlom po celom obvode matraca. Toto prevedenie poťahu umožní jeho jednoduchú údržbu.

4. DÔVOD – PRÍRODNÉ MATERIÁLY

Trh ponúka širokú škálu matracov, či už sa to týka tvrdosti, materiálov alebo rozmerov matraca. Podľa akého parametra najlepšie vyberať? Základným odporúčaním pri výbere matraca je zamerať sa na zdravotný prínos matrace, ktorý úzko súvisí s použitým materiálom. V dnešnej dobe patrí medzi obľúbené materiály matrac z latexu. Dlhodobo sa tiež v obľúbenosti zákazníkov drží matrac z pamäťovej peny, ktorá dokáže meniť svoju tvrdosť v závislosti od teploty a tlaku ľudského tela

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


Ďakujeme!

Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!