Radi by ste rodičov alebo prarodičov prekvapili užitočným darčekom? Pretože myslíte na ich zdravie a pohodlie, chcete im zaobstarať kvalitný matrac. Ako taký ortopedický matrac pre seniorov vybrať a čomu sa naopak vyhnúť?

ČO BY MAL SPĹŇAŤ ORTOPEDICKÝ MATRAC PRE SENIOROV?
Ak platí, že pokiaľ to vyhovuje vám, na tvrdom spať môžete, v tomto prípade tomu tak rozhodne nie je. Zdravotný matrac pre seniorov musí byť mäkký. Len taký šetrí pohybový aparát a zamedzí bolesti svalov a kĺbov. Príliš tvrdý matrac bráni aj správnemu dokrvovaniu končatín alebo môže napomáhať tvorbe dekubít. Najvhodnejšie tak sú pre starších ľudí hlavne matrace penové alebo latexové. Pri sebe by ste mali dodržiavať zásadu, že optimálna celková výška lôžka (teda rámu postele aj s matracom) je asi 45 až 50 cm. V prípade seniorov ale môžeme povedať, že ideálne hodnoty sa pohybujú medzi 55 až 60 cm. Vyššie lôžko je pohodlnejšie a lepšie sa z neho vstáva.
AKO BY MAL OPTIMÁLNY MATRAC PRE SENIOROV VYZERAŤ?
Samotný matrac by mal optimálne dosahovať zhruba výšku 20 cm. To ocenia aj osoby s vyššou váhou. Berte ohľad na to, že konečnú výšku matraca môže ovplyvniť aj jeho poťah.
AKÝ BY MAL BYŤ POŤAH?
Rôzni výrobcovia totiž používajú odlišné materiály. Preto si parametre konkrétnych vybraných výrobkov starostlivo porovnajte. Aj keď sú na prvý pohľad rovnaké, môžu sa aj tak z týchto dôvodov odlišovať. Nezabudnite ani na to, že ideálny poťah je prateľný. Eventuálne je možné riziko znečistenia matraca eliminovať špeciálnym chráničom, ktorý môže byť aj z nepriepustného materiálu. Poťahy môžu disponovať mnohými ďalšími vlastnosťami, na trhu sa objavujú napríklad tie antibakteriálne. A v neposlednej rade by mali byť príjemné na dotyk, z mäkkého materiálu, ktorý zaistí dostatočný komfort. Čo je mimoriadne dôležité predovšetkým pre trvalo ležiace osoby.
CENA? PRE MNOHO ĽUDÍ NAJDÔLEŽITEJŠÍ PARAMETER
Ak vás budú vaši blízki odradzovať, že je zbytočné utrácať, pretože za príliš drahý matrac je to určite škoda peňazí, v žiadnom prípade na nich nedajte. Na kúpu kvalitného zdravotného matraca sa nevypláca šetriť nikdy. A seniori ho ocenia určite skôr, v budúcnosti ich môžu na dlhšiu dobu na lôžko upútať napríklad zdravotné problémy alebo skrátka „iba“ úbytok fyzických síl a zvýšená potreba odpočinku.
NEZABUDNITE NA ROŠT!
Všeobecne platí, že väčšia výška matraca súčasne znamená nižšie nároky na rošt. Takže pokiaľ nemáte k dispozícii ten úplne kvalitný, ktorý ale z ľubovoľného dôvodu nebudete momentálne meniť, zvýšené zdravotné matrace pre seniorov prinášajú výhodu aj v tomto smere. Výber roštu ale nepodceňujte, určite by sme pre staršie osoby odporúčali k matracu si zaobstarať polohovací rošt. Ten môže napríklad pomôcť zmierniť riziko vzniku kŕčových žíl. Ak chcete svojim najbližším zaistiť naozaj kvalitný odpočinok, v posteliach všetkých ľudí dôchodkového veku by mal mať miesto aj špeciálny anatomický vankúš.
X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


Ďakujeme!

Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!