Mäkké matrace sú označené stupňom tvrdosti č. 1 alebo 2. Pokiaľ tieto čísla uvidíte pri matracoch, znamená to, že je to mäkký matrac. Tuhosť matraca je daná stredovou doskou a výberom vhodných materiálov. Pokiaľ kupujete partnerské matrace, je lepšie vybrať matrac s voliteľnou stranou tvrdosti. Mäkké matrace sú obľúbené hlavne u žien.

TIP NA MÄKKÝ MATRAC
Pokiaľ máte požiadavku na mäkký matrac, vyberajte z ponuky latexových matracov, niektorých penových matracov alebo matracov s lenivou penou. Jedná sa o kvalitné a pohodlné výrobky, ktoré sú okrem iného vhodné aj pre deti (latexové matrace), pre staršie osoby a pre osoby s problémami s pohybovým ústrojenstvom. Uspokoja však každého, kto vyžaduje veľmi pohodlné lôžko. Pokiaľ ste zvyknutí na tvrdé matrace a kúpili ste si napríklad latexový matrac, počítajte s tým, že bude nejakú dobu trvať kým si na mäkšie lôžko zvyknete. Matrace nie sú vhodné pre osoby s veľkou nadváhou a do zle vetrateľných miestností. Vždy venujte pozornosť výberu správneho roštu, ktorý musí mať vyšší počet lamiel alebo latiek s medzerami max. 3 cm. V prípade veľkých medzier medzi lamelami alebo doskami môže dôjsť k lavórovému efektu.

PRÍLIŠ MÄKKÝ MATRAC, ALEBO AKÉ MÁ NEVÝHODY?
Rovnako ako majú tvrdé matrace svojich zástancov, sú medzi nami takí, ktorým sa páči spať akoby v obláčkoch. Taký matrac môže byť pre mnohých ten správny, ale zase nie je pre všetkých najlepší. Prečo? Opäť z pohľadu zdravia, najmä nemusí byť dobrý pre chrbticu. Pri spánku na mäkkom matraci nie je všetkým poskytovaná dostatočná opora. Najmä so spodnou časťou chrbtice a sedacieho svalu sa ponorí do matraca a chrbtica sa nenachádza v tej správnej pozícii. V tejto neprirodzenej polohe budete mať pocit, ako keby ste spali v hojdacej sieti. Svaly vám budú počas spánku neustále pracovať, pretože sa budú snažiť chrbticu vrátiť do správnej polohy. V kombinácii s vysokým vankúšom to môže byť ešte horšie. Hlava bude veľmi vysoko, chrbtica zase nízko. A prebudíte sa s bolesťami šije. Niektorým z vás môže robiť problém aj počas noci meniť polohu, čo vás budí
AKO POZNÁTE, ŽE JE PRE VÁS MATRAC VEĽMI MÄKKÝ?
Keď spíte na príliš mäkkom matraci, dostavia sa zdravotné problémy v hornej časti chrbta. Vyskúšať matrac osobne môžete samozrejme už pri nákupe. Opäť si ľahnite a položte ruku pod spodnú časť chrbta. Pokiaľ máte veľký problém ruku do priestoru vložiť, je pre vás matrac veľmi mäkký
RADA NA ZÁVĚR
Už neplatí, že tvrdý matrac je najlepší pre všetkých, rovnako tak ani ten mäkký. Zvoľte si vždy taký matrac, ktorý bude pre vás pohodlný. Nie je na škodu si matrac osobne vyskúšať.
X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


    Ďakujeme!

    Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!