Na stiahnutie /Odstúpenie od zmluvy

Pri zakúpení tovaru cez internet (v eshope) má spotrebiteľ právo na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu. Odstúpenie od zmluvy je jednostranný úkon vedúci k ukončeniu zmluvy (teda aj zmluvy o zakúpení tovaru či služby cez internet), v dôsledku ktorého si zmluvné strany musia vrátiť vzájomne poskytnuté plnenie. Predávajúci je preto povinný vrátiť zaplatenú cenu a kupujúci je povinný vrátiť zakúpený tovar.

Poznámka: Mnohí si odstúpenie od zmluvy pletú s reklamáciou, ide však o dva odlišné úkony. Pri odstúpení od zmluvy dochádza k zániku zmluvy, pri reklamácii sa kupujúci dožaduje odstránenia vád – predávajúci nemá povinnosť vrátiť zaplatenú cenu, ale len opraviť či vymeniť vadný tovar, prípadne poskytnúť primeranú zľavu.

Kto môže odstúpiť od zmluvy uzatvorenej cez internet?
PREPRAVA TOVARU SPÄŤ

Zásielka, ktorá bola doručená prostredníctvom prepravnej spoločnosti: PPL, GEIS a GLS pri odstúpení od kúpnej zmluvy musí byť vrátená odosielateľovi v pôvodnej krabici (prípadne nové krabici rovnakých rozmerov). Vrátený tovar zabaľte, vložte do krabice spoločne s vyplneným a podpísaným odstúpením od kúpnej zmluvy. V prípade, že zásielku odošlite iba vo vo fólii, budeme účtovať poplatky za balík a – typ podľa aktuálneho cenníka príslušnej prepravné společnosti

Povolené rozmery PPL 35x35x95, 60x60x100, 60x60x120

Povolené rozmery Geis 35x35x160 max

Povolené rozmery GLS 35x35x140 max

Zároveň je potrebné upozorniť, že právo na odstúpenie od zmluvy nevzniká automaticky, ale len v dohodnutých alebo zákonom stanovených prípadoch. Jedným z takýchto prípadov je právo na odstúpenie od zmluvy do 14 dní, ktoré vzniká, keď spotrebiteľ nakupuje tovar alebo služby cez internet. Ak spotrebiteľ zakúpi tovar v kamennej predajni, právo na odstúpenie od zmluvy mu nevznikne. Ak spotrebiteľ zakúpi tovar cez eshop a v kamennej predajni si ho iba prevezme, právo na odstúpenie od zmluvy mu naopak vznikne. Právo na odstúpenie od zmluvy nemá ani podnikateľ, napr. SZČO, ktorý v eshope zakúpi tovar „na IČO“.

Kedy začína plynúť 14 dňová lehota na odstúpenie od zmluvy?
Lehota 14 dní na odstúpenie od zmluvy začína plynúť od prevzatia tovaru spotrebiteľom a v prípade zmlúv, ktorých predmetom je určitá služba, od okamihu uzatvorenia takejto zmluvy. Spotrebiteľ je pritom oprávnený odstúpiť od zmluvy aj predtým, t.j. ešte pred odoslaním alebo dokonca počas prepravy tovaru.Lehota na odstúpenie od zmluvy sa považuje za zachovanú, ak bude odstúpenie odoslané prevádzkovateľovi eshopu v posledný deň uvedenej lehoty – spotrebiteľovi teda stačí, ak o 23:59 v posledný deň 14 dňovej lehoty odošle prevádzkovateľovi eshopu email s oznámením, že odstupuje od zmluvy. Podnikateľ je pred uzatvorením zmluvy povinný informovať spotrebiteľa o práve na odstúpenie od zmluvy, podmienkach, lehote a postupe pri uplatňovaní tohto práva. Prevádzkovateľ eshopu je zároveň povinný poskytnúť spotrebiteľovi vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy
Ako vrátiť tovar?
Tovar by malo byť nepoškodený a kompletný, teda v stave, v akom ste si ho prevzali. Ak je to možné, zabaľte ho späť do pôvodného obalu. Ak ste dostali s tovarom tiež darček, nezabudnite ho prosím tiež vrátiť. Vytlačte si formulár pre odstúpenie od zmluvy, vyplňte a spoločne s faktúrou alebo dokladom o zaplatení pribaľte k tovaru.
Akonáhle od vás budeme všetko mať, do 14 dní vám vrátime peniaze vrátane vašej platby za dopravu pri objednávke. Berte prosím na vedomie, že opotrebenie a poškodenie tovaru môžeme v niektorých prípadoch jednostranne započítať proti kúpnej cene (to isté platí v prípade, keď nevrátite darček – jeho cenu v takom prípade odpočítame od vrátenej sumy).
X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


Ďakujeme!

Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!