Stála dilema – mäkký alebo tvrdý matrac? Pri nákupe matraca sa stále vracia tá istá otázka. Mám si kúpiť mäkký alebo tvrdý matrac? Kde sa mi bude lepšie spať? Poskytne mäkký matrac dostatočnú oporu mojej chrbtici? Vyspím sa pohodlne na tvrdej matraci? Pri nákupe matraca sa stále vracia tá istá otázka. Mám si kúpiť mäkký alebo tvrdý matrac?

TIP NA STREDNE TVRDÝ MATRAC
Tu si vyberie skoro každý. Vyberať môžete z matracov zo studenej peny, sendvičové matrace alebo luxusné matrace. Matrace môžu obsahovať dosky z rôznych materiálov, ktoré zvyšujú priedušnosť a životnosť. Pokiaľ matrace obsahujú dosku z kokosových vlákien alebo dosku zo spájanej polyuretánovej peny.

AKÉ SÚ NEVÝHODY MATRACA, KTORÝ JE PRÍLIŠ TVRDÝ?
Tvrdý matrac je väčšinou správnou voľbou pre ľudí, ktorých trápia bolesti chrbta, majú vyššiu telesnú váhu alebo uprednostňujú spánok na tvrdom povrchu. Nemusí ale ísť o tú najlepšiu voľbu, pretože matrac, ktorý je príliš tvrdý, môže pôsobiť negatívne na vaše zdravie a duševnú pohodu: Matrac môže vyvíjať príliš veľký tlak na vaše bedrá, lakte a ramená, a tým ovplyvňovať váš krvný obeh. Pretože chrbtica v oblasti ramien a sedacieho svalu nepoklesne do matraca, je na ňu vyvíjaný väčší tlak, a chrbtica sa začína opotrebovávať. Bolia vás bedrá, spodná časť chrbta a šija. Môžete sa v noci prebúdzať, pretože cítite bolesť alebo máte znecitlivené nohy a ruky. Nevyhovuje vám žiadna poloha na spanie, pretože povrch je príliš tvrdý a vyvíja tlak na vaše telo. Vy sa kvôli tomu veľa prevraciate z boku na bok a trápi vás nedostatok spánku.
PO AKO DLHEJ DOBE SI MÔŽEM BYŤ ISTÁ, ŽE MI MATRAC VYHOVUJE?
Aby ste vybrali matrac, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať, v showroome alebo v matracovom štúdiu by ste ho mali dôkladne vyskúšať. Na matraci aspoň desať minút ležte ako na boku, tak aj na chrbte a vnímajte, aký je pohodlný, či sa vám nezdá veľmi mäkký alebo tvrdý, či vás nebolí chrbát. Pokiaľ si zaobstaráte domov nový, kvalitný matrac, neľakajte sa, keď vás hneď po prvej noci bude bolieť chrbát. Je možné, že doteraz ste spali na nevhodnom matraci a telu chvíľu trvá, než si zvykne na to, čo je preň najlepšie. Pokiaľ budú bolesti chrbta pretrvávať aj po štrnástich dňoch, obráťte sa na odborníkov z matracového štúdia, spánkové laboratórium alebo na fyzioterapeuta
AKÉ MATRACE SÚ NAJVHODNEJŠIE PRE ZDRAVÝ SPÁNOK A AKO PREVENCIA BOLESTI CHRBTA?
Správnou voľbou pre náš kvalitný odpočinok sú špeciálne polyuretánové, studené a viskoelastické peny, ktoré odporúčajú aj odborníci z radov lekárov zaoberajúcich sa kvalitou spánku. Matrace sú maximálne hygienické, pohodlné, priedušné a zaisťujú chrbtici, kĺbom a svalom ideálnu ortopedickú i anatomickú oporu počas noci
RADA NA ZÁVER
Všeobecná rada, že tvrdý matrac je najlepší, už dávno nie je pravdivá. Mali by ste si zvoliť matrac, ktorý vám bude vyhovovať a bude vám pohodlný aj po mesiaci používania. Riešením je výber obojstranného matraca, ktorý má mäkkú a tvrdú stranuꓼ v tom prípade sa nemôžete pomýliť. Je to ešte lepšie: pokiaľ niektoré dni uprednostňujete mäkší/tvrdší matrac, môžete ho jednoducho otočiť. To sa obzvlášť odporúča tehotným ženám, starším alebo chorým osobám. Obojstranný matrac sa prispôsobuje vám a nie naopak! Je tiež výborným riešením pre páry, pretože si každý môže vybrať, čo mu vyhovuje!
X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


    Ďakujeme!

    Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!