Budete asi dosť prekvapení, ale všetky sú rovnako dobré! Pre tých, ktorí chcú ležať „v obláčkoch“ máme jednoznačnú odpoveď: jedna sa totiž o rovnaký druh peny, len stále inak nazývaný Podľa štruktúry materiálu sa jedná o visco-elastickú penu na báze polyuretánu. Mäkučký materiál bol vyvinutý v 70. rokoch v Spojených štátoch.

ODKIAĽ SA VZALA VISCO PENA?
A, svetu, div sa…cieľom vzniku super mäkkého materiálu nebola snaha dopriať nám obyčajným ľuďom bezstarostný spánok, ale výskumná úloha kozmickej agentúry NASA zameraná na nájdenie elastického materiálu s dokonalými bezpečnostnými a izolačnými vlastnosťami do interiérov lietadiel a kozmických lodí. V USA je visco elastická pena tiež niekedy nazývaná „NASA foam“, avšak omnoho jednoduchšie zrejme bude vygoogliť pod názvom „memory foam“. V preklade do slovenčiny to znamená pamäťová pena, t.j. pena, ktorá sa aj po dlhodobej záťaži vráti do pôvodného stavu.
PREČO PAMÄŤOVÁ PENA A ČO VLASTNE DOKÁŽE?
Pamäťová pena sa od ostatných typov pien, či už klasického polyuretánu alebo pri nižších teplotách lisovaných studených pien, svojimi vlastnosťami líši. Mení sa totiž v závislosti na tlaku a teplote. Inými slovami dokáže sa prispôsobiť ľudskému telu. Aké výhody má pri bežnom použití? Hneď ako ju začnete zahrievať a v určitých partiách telom do matraca zatlačíte viac, tiež sa tým viac prehne. Následne sa pomaly vracia do pôvodnej polohy. Preto je vynikajúca hlavne pre osoby citlivé, ktoré trpia bolesťami chrbta alebo kĺbov. Pamäťová, niekedy sa jej hovorí tiež lenivá alebo viscoelastická pena, totiž nevytvára tlak. Tým zabraňuje vzniku preležanín a otlakov, ale zároveň napomáha telo udržiavať v optimálnej pozícii. Podobne vie vybalansovať nielen to, ako sa na posteli hýbete vy, ale tiež spáč vedľa vás. Ideálne tlmí akékoľvek pohyby, takže v noci nebudete rušení svojím partnerom. Pamäťovú penu je možné tiež ideálne kombinovať s ostatnými typmi, napríklad PUR penou, čo potvrdzuje i náš matrac SUPER MIX, ktorý je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený.
AKÉ SÚ JEJ VLASTNOSTI?
Možno sa teraz pýtate, aké sú tie hlavné vlastnosti pamäťovej, lenivej alebo ak chcete viscoelastickej peny, pre ktoré ju chceme mať v matraci, topperi alebo vankúši? Jednou z hlavných predností pamäťovej peny je omnoho vyššia hustota, ako pri ostatných polyuretánových penách, ako sú napríklad HR alebo RE peny. Táto vlastnosť, spolu so schopnosťou pružne reagovať na teplotu tela, spôsobuje, že matrac z lenivej peny ideálne kopíruje krivky ľudského tela pri zachovaní dostatočnej tvrdosti matraca. Pokiaľ sa rozhodnete pre matrac z pamäťovej peny môžete si byť istí, že Vaše telo bude rovnomerne podoprené po celej ploche matraca. Dokonalá opora tela eliminuje pravdepodobnosť zvýšeného tlaku na boky, bedrá a ramená. S matracom obsahujúcim vrstvu pamäťovej peny zabudnete na boľavý chrbát, ktorý je výsledkom zle zvolenej tvrdosti matraca, alebo nevhodná kombinácia vankúša a matraca.
PRE KOHO JE IDEÁLNYM RIEŠENÍM?
Matrace s pamäťovým efektom sú okrem iného charakteristické svojimi antidekubitnými vlastnosťami. Vďaka pružnej reakcii na teplotu tela znižujú pravdepodobnosť vzniku dekubít (preležanín), ktoré sú typickým zdravotným problémom u osôb dlhodobo pripútaných na lôžko. Niet divu, že vďaka tejto špecifickej vlastnosti sú matrace vyrobené z lenivej / pamäťovej peny / visco peny často používané v nemocniciach alebo zariadeniach zameraných na liečbu osôb dlhodobo chorých. Ďalšou skupinou, pre ktorých sú matrace z pamäťovej peny ideálnym riešením, sú ľudia s vysokým krvným tlakom alebo cievnymi problémami.
MATRACE Z LENIVEJ PENY
Pokiaľ už máte dosť trápenia so starým matracom, odporúčame Vám masážne matrace z lenivej peny Masáž Extreme, prípadne alternatívu v podobe matraca Masáž Typical v prevedení Hard s antibakteriálnym poťahom aloe vera.

POSLEDNÉ TRENDY
Posledným trendom v spracovaní visco elastických matracov sú matrace vyrobené z visco gélu. Visco gélové matrace nielen, že poskytujú perfektnú oporu, ale naviac sú alternatívnym riešením pre ľudí, ktorí sa v noci potia. Ich bezpodmienečnou výhodou je priedušnosť a efektívny odvod tepla od tela.
PENA PRE ALERGIKOV
Na tomto umelom materiáli si tiež príliš „nepochutnajú“ roztoče, takže sa jedná o ideálne riešenie pre alergikov. Je možné, že sa s týmto špecifickým materiálom budete niekoľko dní či skôr nocí zžívať. Pre niektorých užívateľov aj tak môže byť príliš mäkká. Kvalita materiálu sa odvíja predovšetkým od jeho hustoty. Tie najlepšie môžu disponovať až 80 kg/m3, zvyčajne sa stretnete s hodnotou 50 až 55 kg/m³. Hoci sa vyznačujú hustotou pomerne značnou, dokážu zaistiť aj ideálnu cirkuláciu vzduchu, takže nemajú šancu napríklad plesne. Životnosť, v prípade, že teda pred sebou nemáme produkt nedbalý a nekvalitný, sú schopní si udržať po dobu niekoľkých rokov.
NAŠE ODPORÚČANIE
Pri výbere matraca si pamätajte, nezáleží, či kúpite matrac z lenivej, pamäťovej alebo visco elastickej peny, v konečnom dôsledku si zaobstaráte materiál rovnakého typu, ktorý poskytne ideálnu oporu vášmu telu. Pozor na tvrdosť matraca! Pokiaľ si budete lámať hlavu, ktorý matrac je ten pravý, vyberajte s veľkým podielom pamäťovej peny. Urobte si vlastný test matracov a vyberte si kvalitu, ktorá vám zaistí zdravý spánok. Nový matrac z pamäťovej peny Vám prinesie do života nové pozitíva a veľa pohodlia!
X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


Ďakujeme!

Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!