Pena Flexifoam® svojími vlastnosťami konkuruje dražším materiálom. Je charakteristická svojou húževnatosťou, elasticitou a tvarovou stálosťou. Pena Flexifoam® je nová tepelne modifikovaná kompaktná PUR pena vyrábaná výhradne firmou Hilding Anders ČR, a. s. Flexifoam® pena patrí k novej generácii PUR pien, ktoré sú charakteristické vysokou elasticitou a dlhou životnosťou. Matrace sú krásne priedušné. Matrace vyrobené z peny Flexifoam dodávame v podobe sendvičových modelov. Zloženie týchto sendvičov je špecifické pre každý typ matrace a má vplyv na tuhosť, ortopedické a relaxačné vlastnosti matraca. V závislosti na jeho zložení, kombinácii rôznych gramáži pien a perforácii jadra či nosné vrstvy poskytuje vynikajúce podmienky pre zdravý a pohodlný spánok.

HUSTOTA FLEXIFOAM PENY
Objemová hmotnosť alebo aj hustota sa udává v kg/m3. Znamená to, aká je hmotnosť jedného metra kubického určitej peny. Pokiaľ má pena alebo matrac určité označenie – napr. HR 40, znamená to že 1m3 tejto peny váži 40 kg. Zvyšok tvorí vlastne vzduch

  • Flexifoam pena – jej zvyčajná hustota je cca 30-45 kg/m3. Matrace z tejto peny sú charakteristické vysokou elasticitou a dlhou životnosťou.
ULOŽENIE MATRACA ZO STUDENEJ PENY
Odporúčame uloženie na lamelový rošt, ktorý podporí jeho anatomické vlastnosti, a zároveň predĺži jeho životnosť. Mimo typov vystužených kokos-latexovými doskami je možné použitie v kombinácii s polohovateľným roštom, ale matrac kopíruje rošt pod záťažou (t.j. pokiaľ na matraci ležíte)
HUSTOTA PENY A KVALITA MATRACA
Čím je v matraci viac materiálov (menej vzduchu), tým je vyššia hustota peny a tým je matrac kvalitnejší. Pokiaľ je jadro matraca vyrobené z peny s vyššou objemovou hmotnosťou, je tu predpoklad na dlhšiu životnosť celého matraca. Vyššia hustota peny v povrchových vrstvách matraca znamená stálosť a tvarovú nemennosť. Matrace s vyššou hustotou peny lepšie držia tvar a sú viac odolné proti tvarovému deformovaniu po celú dobu ich životnosti. Nevýhodou je vyššia cena materiálu (peny) a tým pádom tiež vyššia cena celého matraca. Všeobecne teda platí – čím vyššia objemová hmotnosť pien vo vašom matraci – tým väčšia odolnosť, dlhšia životnosť, ale zároveň vyššia nákupná cena
TAKÁ MALÁ RADA OD NÁS
Pri výbere nového matraca sa môžete u svojho predajcu informovať, akú hustotu majú jednotlivé vrstvy pien vo vybranom matraci. Kvalitný matrac poznáte tak, že hodnota hustoty použitých pien na povrchu bude vyššia ako 30 kg/m3 a jadro matraca bude vyrobené z peny s min. hustotou 40 kg/m3. Pokiaľ vám vyhovuje skôr tvrdší matrac, hľadajte modely s objemovou hmotnosťou vyššou ako 50 kg/m3. Odporúčame sa na tento údaj vopred informovať.
FARBA PIEN
Farebné rozlíšenie pien sa používa iba pre to, aby sa jednotlivé peny nezamenili vo výrobe. Až v poslednej dobe sa farby začali používať aj ako designová záležitosť jadra matraca – hlavne ide o sýte signálne farby. Nie je to úplne ideálne, pretože pridávané farby do pien ich kvalitu rozhodne nezvyšujú.

 

X Zavřit

Vaša objednávka bola úspešne prijatá.
Na uvedený email obdržíte potvrdenie.
Číslo Vašej objednávky:
var_dump
support

Máte nejaký dotaz?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my sa Vám ozveme!


    Ďakujeme!

    Ozveme sa Vám v priebehu 2 hodín!